Duetto Clinic | Ekibimiz | Online Diyet | 2019 | Ankara

DYT. NİLHAN ESİM

Kurucu ve Yönetici Diyetisyen

“Sağlık içten beslenir, dıştan korunur.”

 

 

Amerikalı ünlü yazar Louise Hay’e göre “Renkler hayatımız ve tutumlarımız için faydalıdır. Olumlamalarımız ve kendimizi ifade etmemiz için bir dayanak oluşturabilirler.” Aynı zamanda güçlü bir iletişim biçimi olan renklerin yeri doldurulamaz. Örneğin, beyaz renk evrensel dilde temizlik ve saflık anlamına gelir.

 

Beyaz rengin benim hayatımdaki önemi meslek seçimimi etkileyecek kadar büyük oldu. Mesleğimde insanlara yakın olabilmek, hayatlarına dokunabilmek istedim. Güven ve huzur veren beyazın temsil ettiği sağlık konularına ise çocukluğumdan beri ilgi duydum.

Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2015 mezunuyum. Lisans eğitimim boyunca, çocuk sağlığı, eğitim araştırma hastaneleri, toplu beslenme sistemleri gibi geniş bir yelpazede deneyim edindim. Mesleki gelişimimi desteklemek üzere, onkoloji, kardiyoloji diyetisyenliği gibi ihtisas konularında da eğitim aldım.

Mesleğimde hedefim; henüz hastalıklara yakalanmadan, sağlıklı beslenme ile baştan tedbir alabilmek. Sağlığın bozulduğu durumlarda ise yine sağlıklı beslenerek iyileşme sürecine destek olmak. Türkiye’de beslenme ve diyetetik konusunun temellerini atan değerli hocamız Prof. Dr. Ayşe Baysal bu konuyu kendi anılarında “Beslenmenin sağlıklı yaşamın temeli olduğunu yaşayarak öğrenme olanağı bulmuştum.” diye ele alır. Çünkü sağlığımız içten beslenir, dıştan ise korunur.

 

Devlet kurumları ve özel sektörde, Poliklinik Diyetisyeni, Kurumsal Beslenme Danışmalığı, Sporcu Diyetisyenliği, Beslenme-Diyet Uzmanı ve Profesyonel Yaşam Koçu görevlerini üstlendim. Mesleğe adım attığımdan beri tek başıma adeta bir “klinik” gibi çalışmamın verdiği ilhamla 2016’da kendi kliniğimi kurdum. 2017’den beri çalışmalarımızı kurumsal platforma taşıyıp, ekibimle birlikte Duetto Clinic olarak hastalarıma ve danışanlarıma hizmet veriyorum. 

Mesleğimi yaparken metabolik hastalıklar, infertilite (kısırlık) tedavisi gibi zorlu alanlara odaklanmayı tercih ediyorum. Öğrenmeye açlığım sonsuz, mesleğimle ilgili ulusal ve uluslararası literatürü yakından takip ediyorum çünkü hayatın her alanında sürdürülebilir gelişmeye inanıyorum. Özellikle insülin direncini ilaçsız kırmak ve diyabet diyetisyenliği konularında uzmanlaştım. Ayrıca çocuk ve gençlerle çalışmayı çok seviyorum, çocuk diyetisyenliğindeki uzmanlığım ile bu yaş gruplarındaki beslenme bozuklukları gibi problemleri çözmekten mutlu oluyorum. Milli sporcularla, şampiyona öncesi kamplarda uzun dönem çalıştım. Sporcu diyetisyeni olarak, sporcu beslenmesi gibi farklılaşan bir alanda kişiye ve duruma özel yaklaşımlar ve çözümler sunuyorum.

Hastalarım ve danışanlarımla olan ilişkimi tanımlarken her zaman kullandığım ifade; “Bana bağımlı olmasınlar, bağlı olsunlar”. Sağlıklı beslenme eğitimini tam alıp, kendilerinin özgüvenli bir biçimde hayatlarına devam edebilmelerini hedefliyorum. Hastalarımın ve danışanlarımın her randevuda daha iyiye doğru gidip, klinikten mutlulukla ayrılmaları her şeye bedel. Yüzlerine gelen güven ifadesi, gözlerine yerleşen mutluluk pırıltısı mesleğime olan inancımı ve sevgimi pekiştiriyor. 

     Bilgi ve Randevu İçin